Yandex Metrica Counter
Entegrasyon Hizmeti

ENTEGRASYON HİZMETLERİ

Entegrasyon hizmeti temel olarak farklı yazılım ürünlerinin birbirleri ile iletişim içerisinde olması olarak açıklanabilir. Burada esas amaç bir sistemde yapılan bir işlem sonrası aynı ya da benzer işlemin başka bir sistemde otomatik olarak yapılmasıdır. Gelişen teknoloji ve rekabet pazarı içerisinde iş dünyasının en önemli materyallerinden birisi de zamandır. Bu nedenle iş hayatında zamandan tasarruf sağlatabilecek her türlü iş rağbet görmektedir. Entegrasyon hizmetinin de kullanıcılara sağlamak istediği ana hedef zamandan tasarruf sağlatmaktır.

Entegrasyon hizmeti genellikle Web Service veya Web API olarak yürütülür. En güncel entegrasyon hizmetleri bunlardır. Bu teknolojiler arka planda kullanıcılardan bağımsız çalışmaktadır. Bu nedenle entegrasyon yazılımları arka planda sürekli olarak çalışacak şekilde tasarlanır. İş yürütmesi gerektiği zamanları sürekli kontrol ederek tespit eden bu yazılımlar iş yürütülmesi gerektiği zamanlarda çalışır ve yapmaları gerektikleri işleri arka planda yaparlar.

Entegrasyon yazılımları genellikle büyük ölçekli yazılımlar ile küçük ölçekli yazılımlar arasında yapılır. En sık kullanılan entegrasyon tipleri İşletme Yönetim Sistemi Entegrasyonlarıdır. İşletmeler için en büyük ölçekli yazılım olan İşletme Yönetim Sistemleri ana uygulamalardır. Bu nedenle diğer küçük ölçekli uygulamalardaki işlemlerin otomatik olarak İşletme Yönetim Sistemine aktarılması istenmektedir.

Entegrasyon Yazılımlarının en büyük dezavantajı sürekli güncellenmesi gereken yazılımlar olmasıdır. Çünkü entegrasyon yazılımları ara yazılımlardır. Aracılık yaptığı yazılımlarda yapılabilecek güncellemeler entegrasyon yazılımının çalışmasını etkileyebileceği için sıklıkla güncellenmesi gerekir. Entegrasyon yazılımları hassas yazılımlardır. Çünkü bir sistemdeki bilgiyi diğer sisteme aktarmak gibi ciddi bir görevi olduğu için çok iyi analiz sonucu yazılırlar. Hatalı yazılacak veriler sistemlerdeki veri bütünlüğünü bozabileceği için yetkin yazılımcılar tarafından geliştirilmelidir.

Module IconENTEGRASYON TİPLERİ

  • Tick Iconİşletme Yönetim Sistemi Entegrasyonları,
  • Tick IconÜretim Sistemi Entegrasyonları,
  • Tick IconE-Ticaret Entegrasyonları,
  • Tick IconLojistik ve Kargo Yönetim Entegrasyonları,
  • Tick IconSipariş Sistemi Entegrasyonları,
  • Tick IconTahsilat Sistemi Entegrasyonları,
  • Tick IconMobil Uygulama Entegrasyonları,
  • Tick IconDepo Yönetim Entegrasyonları,
  • Tick IconSüreç Yönetim Entegrasyonları,
  • Tick IconPazaryeri Entegrasyonları.

*** Entegrasyon Hizmeti Kapsam Belirleme ve Süreç Analizi Ücretsizdir